MENU

Звернення студентської громади до активісті студентського руху, партнерів та всіх небайдужих до розвитку студентського самоврядування!

Звернення студентської громади до активісті студентського руху, партнерів та всіх небайдужих до розвитку студентського самоврядування!

      Студентське самоуправління за останні роки має динамічний і стабільний розвиток, воно стало невід’ємною частиною якісної вищої освіти і безпосередньо стимулює розвиток демократичних процесів у суспільстві. Проте ще недостатньо сформовані місія та цілі студентського самоуправління, відсутні цілісні задачі розвитку, що безпосередньо впливає на перехід від пострадянської до європейської моделі розвитку студентського самоврядування.

   У процесі розвитку студентського самоуправління беруть участь чотири фактори: студентство, ВУЗ, суспільство і держава. Кожен з цих аспектів повинен чітко визначити свою роль у спільному процесі і від цього буде залежати темп розвитку студентського самоуправління.

    Проте є ще один сектор, який  є найближчим до цього процесу – це громадські організації.

     Безпосередньо ця тема широко зачіпає і молодіжні та студентські організації, оскільки молодь є рушієм змін у суспільстві. Саме для цих процесів і створюються студентські самоврядні структури або ж студентські громадські організації. Мова йтиме не лише про Студентські ради чи Профспілкові студентські організації, а про більш сучасне і ширше поняття - громадські студентські організації. Проте, не все так просто, як здається на перший погляд, оскільки державні структури мають добре налагоджену робочу формулу, яку лише коректують час від часу. А от перші кроки студентським громадським організаціям даються дуже непросто. То ж спробуємо розібратися, з якою метою і задля чого працюють ці організації і чому так важливо нам,  молодому поколінню,й нести у суспільство зміни саме через ці організації.

       Сприяти процесам розвитку громадської активності серед студентської молоді , її позитивній соціалізації та залученню до вирішення власних проблем студентських та територіальних громад і покликані студентські громадські організації. Основними напрямками роботи цих структур можуть бути:

   - розробка та втілення різнопланових проектів, спрямованих на вирішення нагальних проблем у студентському молодіжному середовищі з екології, профілактики ВІЛ - захворювань, зайнятості молоді;

   - представлення та захист інтересів студентства у державних органах та різних провладних структурах, які тим чи іншим чином впливають на життя студентства;

   - організація та проведення теоретичних та науково - практичних конференцій, навчання, соціальної адаптації сиріт і малозабезпеченої молоді та тематичні « круглі столи»;

   - організація конкурсів, фестивалів, соціальних акцій з пропаганди позитивного розвитку студентської молоді;

   - внесення законодавчих ініціатив та інших пропозицій до органів влади і управління.

Таким чином, ми можемо підвести підсумки : для чого ж потрібне студентське самоуправління ?

 Для ВУЗу це є проміжна ланка між студентством та адміністрацією, яка здійснює допомогу у повсякденному житті ВУЗу, підвищує організаційний рівень студентства та викладацького складу, застосовує нові підходи у формуванні матеріально – технічної бази та залученню нових фінансових ресурсів. Проте, найбільш знаковим позитивом для ВУЗу є формування позитивного іміджу на районному, обласному та національному рівні.

   Студентство, яке активно залучається до громадського життя ВУЗу, має безліч можливостей у реалізації творчого потенціалу, отриманні практичного досвіду роботи в команді та  закладає у собі початок успішної людини, яка може реалізуватися у бізнесі, політиці та соціальній сфері.

    Формування соціально активного, свідомого демократичного молодого суспільства – ось що привносить молодіжний громадський рух через розвиток студентського самоуправління на місцях. Адже роль по формуванню ефективної молодіжної політики, яка б сприяла захисту прав та інтересів, реалізації прав і свобод молодої людини  варто довіряти молодіжним лідерам, які мають можливість зсередини реалізувати необхідні напрямки розвитку.

  Так, на прикладі Громадської студентської організації «Феміда» можна прослідкувати всі ті суспільні зміни, що несе за собою молодіжний громадський студентський рух у Березоворудському технікумі ПДАА.

         Громадська студентська організація «Феміда» була створена у 2006 році під керівництвом молодих викладачів Ткаченко Тетяни Миколаївни та Яцун Олени Борисівни, які своїм ентузіазмом, цілеспрямованістю і терпінням залучили студентську молодь до роботи організації. Далі до лав правління став справедливий і розсудливий голова організації Штиль Вадим Михайлович, а нині він має гідну зміну – розумну і вродливу дівчину – керівника організації Омельян Аліну Миколаївну. Ось які вони, лідери молодіжного руху та достойна зміна політикам, бізнесменам та державним службовцям.

 

 

 

 

Голова організації                                                                    Наталія Маляр

Категорія: Мои статьи | Додав: AlexJawa (29.06.2009)
Переглядів: 1199 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 1
1  
сайт супер! але чомусь мало фото про Вашу роботу!!!!!!

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

37040, Україна, Пирятинський р-н., с.Березова Рудка, вул. Паркова,1 © 2018