Історична довідка.

         Бібліотека Березоворудського аграрного коледжу Полтавської державної аграрної академії заснована у 1929 році на території зоотехнічного технікуму у селі Березова Рудка, Пирятинського району, Полтавської області.

Фонд складався із спеціальної літератури для вивчення зоотехнічних дисциплін. Кількість невідомо. Читачами в основному були студенти і викладачі навчального закладу.

         У 1929 році у колишньому палаці родини Закревських, у селі Березова  Рудка, Пирятинського району, Полтавської області був заснований сільськогосподарський технікум ім. Петровського. У тому ж році в одному з флігелів, що належали в минулому Закревським була відкрита бібліотека для викладачів і студентів. Основний фонд  - підручники для вивчення зоотехнії. У 1944 році відкрився на базі технікуму відділ агрономії. Фонд поповнили відповідною літературою. У 1968 році – відділ механізації. Частина необхідної літератури для навчання студентів була надана такими ж сільськогосподарськими технікумами. Від початку заснування бібліотеки змінилось багато бібліотекарів. Відомі: Григор’єв С. М., Ковтун К. Г., Котенко В. В., Шевченко В. М. З 1967 р. завідувачкою бібліотеки працювала Гончар В. В. ( зараз завідуюча Березоворудським народним історико – краєзнавчим музеєм). У 1972 р. бібліотека була переведена у більш просторе приміщення навчального корпусу (колишній палац Закревських). У тому ж році під час пожежі був втрачений весь фонд сільської бібліотеки і читачі бібліотеки стали читачами бібліотеки навчального закладу. Працівники бібліотеки почали створювати фонд художньої літератури ( до цього він складався із навчальної літератури і художньої літератури для програмного читання). Цього року розпочав роботу читальний зал. З 1973 р.  – бібліотека Березоворудського радгоспу – технікуму. У бібліотеці працювали Крамаренко О. І., Качур Л. В.,   Броденко В. Д., Овчаренко Г. В., Шелевер О.В. Зараз бібліотека Березоворудського аграрного коледжу підпорядкована Полтавській державній аграрній академії. Працюють: Москалець Т.П., Бабич О. П., Копилаш О. М.   

 

Сучасний стан:

Фонд - 63327

Читачі - 963

Матеріально – технічна база:

Загальна площа – 400 м2

Для зберігання фондів – 360 м2

Читальний зал – 1, розрахований на 80 місць.

Комп’ютерів – 5.

Принтер - 1.

Сканер – 1.

Апарат для копіювання – 1.